dzisiaj jest: 27 stycznia 2020 r.   ::    imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Ślubowali uczniowie klas pierwszych w ZSOiZ w Gromniku

gromnik slubow 2019 miniW Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odbyła się uroczystość ślubowania i wręczenia mundurów uczniom klas pierwszych. To najważniejsze dla szkoły wydarzenie obchodzone tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Ponad 160 pierwszoklasistów zostało przyjętych do grona uczniów, w obecności całej społeczności szkolnej. W tym wyjątkowym dla szkoły święcie wzięło udział ponad 500 osób, w tym licznie przybyłe rodziny i bliscy uczniów.

gromnik slubow 2019 1

Najbardziej doniosłym momentem uroczystości była ceremonia pasowania pierwszoklasistów, której dokonali: ppłk Piotr Waręcki - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie, mł. insp. Witold Ślęzak - pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, st. chorąży sztabowy Tomasz Pasek - Zastępca Komendanta Straży Granicznej w Tarnowie oraz mł. bryg. Maciej Wolański - Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. Natomiast umundurowanie w postaci symbolicznej czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych Artur Puciłowski - Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, Zbigniew Karciński - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Czesław Cudek - Przewodniczący Rady Gminy Gromnik.

gromnik slubow 2019 2

Uczniowie realizujący programy dodatkowe: policyjny, wojskowy, straży granicznej, ratownictwa medycznego, pożarniczy, sportowy z odnową biologiczną, sportowy piłki siatkowej, aktorsko-wokalny, kształcenia ogólnego, a także pierwszej klasy szkoły branżowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a jego tekst odczytał szeregowy podchorąży Bartosz Miłkowski - student pierwszego roku dowodzenia Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku. Po zakończeniu części oficjalnej odbył się pokaz musztry paradnej połączony z tańcem nowoczesnym i akrobatyką sportową.

gromnik slubow 2019 3

Ostatnim punktem uroczystości był koncert kolęd i utworów świątecznych pt. „Kolęda płynie z wysokości” w wykonaniu uczniów realizujących program aktorsko-wokalny. Całość uroczystości zakończyła się symbolicznym połamaniem się opłatkiem oraz złożeniem świątecznych życzeń.

gromnik slubow 2019 4

Ogółem:1219888