dzisiaj jest: 4 kwietnia 2020 r.   ::    imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt

koronawirus nfz

WOŚP po raz ósmy w ZSLiT w Wojniczu

wosp wojnicz 2020 miniZespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu już po raz ósmy wziął udział w ogólnopolskiej akcji WOŚP. Zasięg działania Sztabu 5692 obejmował teren Gminy Wojnicz oraz przyległych miejscowości. Udało się zebrać rekordową sumę około 38 tys. zł.

Podczas Finału kwestowali uczniowie Szkół Podstawowych z Wojnicza, Olszyn, Grabna, Biadolin Radłowskich, Rudki, Wielkiej Wsi oraz ZSLiT w Wojniczu wraz z opiekunami. Sztab współpracował z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu, który wraz z Kierownikiem Internatu przy ZSLiT w Wojniczu zorganizował występy i koncerty zarówno w Kinie WAWEL, jak również na wojnickim Rynku. W przygotowania finału włączył się również Urząd Miasta i Gminy Wojnicz.

wosp wojnicz 2020 1

W sztabie finału pracowali - uczniowie i uczennice, nauczyciele, a także absolwenci ZSLiT w Wojniczu. Te osoby odpowiadały za sprawne funkcjonowanie sztabu, obsługę wolontariuszy, pomoc w przeliczeniu zebranych środków oraz zorganizowanie poczęstunku dla kwestujących wolontariuszy i występujących artystów.

wosp wojnicz 2020 2

Podczas 28. Finału WOŚP w Wojniczu wystąpili: Kapela Św. Idziego z Zakliczyna pod kierunkiem Pana Tadeusza Malika, Oliwia Bańbor, „Grupa teatralna Fantastycznie”, „Zespół Jaszczur Event Band”, „Zespół the pajx”, „Zespół Uwaga na Jeże”.

wosp wojnicz 2020 3