dzisiaj jest: 4 grudnia 2020 r.   ::    imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

koronawirus nfz

Wydłużony termin na rejestrację pojazdu

logo starostwo powiatowe mini

Termin na rejestrację pojazdu oraz zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu został wydłużony do 180 dni.

Informujemy, że na podstawie ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 568) został wydłużony do 180 dni termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu.

Nowe rozwiązanie ma zastosowanie także w przypadku pojazdu sprowadzonego z UE oraz nabytego lub zbytego nie później niż 30 dni przed dniem wejścia w życie ustawy tj. 31 marca 2020 r.