dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Muzyka znad pięknego modrego Dunaju. Popołudnie ze Strauss Ensemble

centrum paderewskiego mini 1W niedzielę 28 czerwca Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na koncert muzyki znad pięknego modrego Dunaju, który odbędzie się na ganku dworu Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Początek o godzinie 16.00.

W programie znajdą się „wiedeńskie przeboje”: polki, walce, galopy Johanna oraz Edwarda Straussów, pieśni neapolitańskie, nastrojowe arie operetkowe m.in. z „Księżniczki Czardasza” Imre Kálmána oraz „Wesołej wdówki” Franza Lehára. Kąśnieńska publiczność usłyszy także najbardziej znane fragmenty z broadwayowskich musicali, takich jak „Człowiek z La Manchy” czy „Południowy Pacyfik”.

Wystąpią: Jakub Milewski – baryton, Ludmiła Worobec-Witek – skrzypce, Maciej Jaroń – skrzypce, Agnieszka Wolska-Ścipniak – flet, Jacek Hodur – wiolonczela, Krzysztof Sokołowski – kontrabas, Dariusz Kozieł – klarnet, Bogusław Olczyk – perkusja, Artur Jaroń – fortepian, szef artystyczny.

Strauss 888 (1)
fot. Kinga Karpati

Jakub Milewski – z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Jest również pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia”. Pracował m.in. nad spektaklami operowymi, takimi jak„Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwór“ S. Moniuszki (Teatr Wielki – Opera Narodowa) oraz „Wesele Figara” – rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy). Uczestniczył w Masterclass wybitnych śpiewaków m.in. Evghenii Dundekovej i Jose Carrerasa. Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 roku na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego – Kantaty „Totus Tuus – CałyM Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu.

Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna.

Wstęp wolny – liczba miejsc siedzących ograniczona (100 miejsc, decyduje kolejność przybycia na koncert). W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Koncertowej Stodoły przy zachowaniu obostrzeń związanych z obowiązującymi zasadami sanitarnymi (posiadanie własnych maseczek ochronnych, maksymalna liczba odbiorców w Sali Koncertowej – 150).

Strauss 888 (2)

WAŻNE!
W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncert możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. OŚWIADCZENIE (do pobrania na www.centrumpaderewskiego.pl) należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Podpisany dokument można również zeskanować i wysłać do biura koncertowego Centrum Paderewskiego pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Formularze oświadczenia będą dostępne również w punkcie kasowym od godziny 14.30.

Osoby chcące uczestniczyć w koncercie zobowiązane są do zapoznania się z REGULAMINEM niniejszego wydarzenia (dostępny na www.centrumpaderewskiego.pl).

Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.