dzisiaj jest: 9 grudnia 2021 r.   ::    imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wielki sukces podopiecznych z Wierzchosławic - Dwudniaków

Medale podopiecznych zdobyte na Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździe konnej

Jeźdźcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach reprezentowali nasz region podczas Ogólnopolskiego Meetingu Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej, zdobywajac kilkanascie medali, w tym 5 złotych.

Ogólnopolski Meeting Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej, odbył się w dniach 22-25 września pod Poznaniem w Stajni Góra 13. Były to zawody kwalifikacyjne na Igrzyska Światowe – Berlin 2023. Olimpiady Specjalne to trzeci filar ruchu olimpijskiego, obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady. Zawodnikami Olimpiad Specjalnych są osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Medaliści z naszego Ośrodka w Wierzchosławicach - DwudniakachByły to bardzo udane zawody dla podopiecznych z naszej placówki w Wierzchosławicach - Dwudniakach. Każdy złoty medal to szansa na kwalifikację do kadry narodowej na Igrzyska Światowe. Zawodnicy, którzy pojadą do Berlina, zostaną wylosowani z puli wszystkich złotych medalistów. Niezależnie jednak od dalszych planów, sam udział w zawodach ogólnopolskich jest olbrzymim osiągnięciem.

Medaliści z naszego Ośrodka w Wierzchosławicach - Dwudniakach Fot. SOSW Wierzchosławice - Dwudniaki

Wyjazd na imprezę tej rangi to wiele wyzwań i różnorodnych emocji. Ekipa z Wierzchosławic - Dwudniaków bardzo dobrze sobie poradziła z całym obciążeniem i wróciła bogatsza o liczne nowe doświadczenia, nie tylko jeździeckie. Gratulujemy dyrekcji oraz podopiecznym wspaniałych osiagnięć i mamy nadzieje, że po tym sukcesie, zakwalifikują się i pojadą do Berlina, walczyć o najwyższe stopnie olimpijskiego podium.

Ogółem:1974362