dzisiaj jest: 3 maja 2024 r.   ::    imieniny: Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Trzydniowe zmagania podsumowane koncertem

wspolne zdjęcie uczestników Regionalnego Konkursu Koled i Pastorałek na scenie Centrum Kultury w ŻabnieKoncertem Laureatów podsumowane zostały trzydniowe przesłuchania w 28. Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Żabnie. Gminne Centrum Kultury – organizator konkursu – podkreśla, że tegoroczna jego edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników. Do konkursu zgłosiło się 125 solistów i 31 zespołów oraz 6 rodzin – w kategorii „kolędowanie rodzinne”. Łączna liczba wykonawców, którzy wystąpili na scenie wyniosła ponad 300 osób. W wydarzeniu uczestniczył starosta tarnowski Roman Łucarz.

Przesłuchania konkursowe trwały przez 3 dni. Komisja artystyczna, w której skład wchodzili: Barbara Marcinkowska, Rafał Traczyk, Barbara Kąkol i Kamil Patulski bardzo skrupulatnie przysłuchiwała się umiejętnosciom wokalnym uczestników.

Staroista tarnowski Roman Lucarz podczas finalowego roztrzygniecia konkursu w tle widownia żabeinskiego Centrum Kultury
Podczas koncertu, który odbył się na scenie GCK w Żabnie zaprezentowali się laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach. Ich występy przyciągnęły fanów kolędowania z całego regionu. Wszystkich laureatów publiczność nagradzała gromkimi brawami.

Na scenie laureaci z Gromnika podaczas prezentacji swojego repertuaru
Koncert zakończyła uroczystość wręczenia nagród i dyplomów, które laureaci odebrali z rąk starosty tarnowskiego Roman Łucarza oraz władz samorządowych Gminy Żabno: burmistrz Żabna Marty Herduś, zastępcy burmistrza Piotra Brody i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Sławomira Kurzydyma.

Moment wręczania nagród i wyróżnień laureatom z rąk organizatorów konkursu

Po koncercie publiczność wzięła udział w finisażu wystawy dziadków do orzechów z kolekcji Mateusza Kality, który odbył się w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

28. Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Żabnie patronatem honorowym objęli starosta tarnowski Roman Łucarz i burmistrz Żabna Marta Herduś.

Fot. GCK w Żabnie.