dzisiaj jest: 6 maja 2024 r.   ::    imieniny: Judyta, Jan, Jurand

Komisje wezwą młodych ludzi z subregionu tarnowskiego

Oznaczone miejsce kwalifikacji wojskowej przy ulicy Mościckiego w TarnowieRuszyła kwalifikacja wojskowa w subregionie tarnowskim. Jako pierwsi, przed komisją lekarską stawiają się mieszkańcy powiatu tarnowskiego - to ponad 1,1 tys. osób. Prace Powiatowej Komisji Lekarskiej uroczyście rozpoczęli - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach i Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk Piotr Rowiński.

– Myślę, że to dla młodych ludzi szczególne doświadczenie, bo stają przed komisją wojskową. W tym czasie, kiedy toczy się wojna na Ukrainie również dla Wojska Polskiego ma to ogromne znaczenie. Co prawda, od dłuższego czasu mamy służbę nieobowiązkową, ale jest możliwość służenia w polskiej armii zawodowo - to również szansa dla młodych ludzi, aby w to się wpisali - powiedział Tomasz Stelmach z zarządu powiatu.

Członek zarządu powiatu tomasz Sytlmach i szef Wojskowego Centrum Rekrutacji pułkownik Piotr Rowiński podczas konferencji prasowej

Kwalifikacja wojskowa odbywa się w pomieszczeniach OHP przy ulicy Mościckiego 27 w Tarnowie – Osoby, które otrzymały wezwanie powinny zabrać ze sobą określone dokumenty, które należy przedstawić komisji – mówi Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie ppłk Piotr Rowiński.

Jak podkreśla kpt. Paweł Badoń, Rzecznik Prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie. - w regionie gdzie administruje Wojskowe Centrum Rekrutacji, wezwania dostanie ponad 3800 osób, z tego 2800 osób to jest rocznik podstawowy, około 700 wezwań to jest rocznik starszy.

Uczestnicy, którzy jako pierwsi otrzymali wezwania na komisje lekarską

W Powiecie Tarnowskim kwalifikacja potrwa do 28 marca, natomiast ostatnim w regionie będzie Powiat Brzeski, który zakończy kwalifikację 29 kwietnia.