dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Marzenia się spełniają!

Sylwia Wiatr z flagą powiatu tarnowskiego w TokioAktywna kobieta, biegaczka-amatorka z wizytą w starostwie. Sylwia Wiatr podziękowała Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za wsparcie wyjazdu do kraju kwitnącej wiśni na "Tokyo Marathon", który odbył się 3 marca 2024 r. W spotkaniu uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Radny Rady Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz oraz Radny Rady Miejskiej w Tuchowie Mateusz Janiczek.

- Było to cudowne przeżycie dla mnie, zarówno jako osoby jak i zawodnika, amatora biegacza, który mógł uczestniczyć w tak prestiżowym maratonie. Bieg odbył się ulicami Tokio, gdzie mogliśmy przy okazji podziwiać najważniejsze zabytki, punkty widokowe miasta. Ten maraton to jeden z 6 największych maratonów świata nazywanych „World Marathon Majors”, był to mój trzeci maraton z tej edycji. Przyniósł wiele zachwytów, niespodzianek, osiągnieć.

Medal za udział w maratonie, w tle japońska budowla

Atmosfera wydarzenia, którą tworzyli kibice, sprawiała, że byliśmy niemal niesieni i nie odczuwało się trudu oraz zmęczenia. - mówiła Sylwia Wiatr. - Mam nadzieję, że spełniając swoje marzenia, zainspiruję też inne osoby do tego, by dążyć do celu i nie zostawiać marzeń na później. Chcieć to móc! Sylwia zdradziła też plany na przyszłość. - Chciałabym w najbliższym czasie wziąć udział w kolejnym z 6 maratonów – w Nowym Jorku. Czy się uda, zobaczymy już w kwietniu. Jeśli chodzi o czas, kwalifikuję się, jednak z uwagi na bardzo dużą liczbę chętnych, trzeba tu liczyć na łut szczęścia. Proszę trzymać kciuki!

Kwitnące wiśnie

- Dziękujemy za tak dobre reprezentowanie powiatu i województwa małopolskiego na arenie międzynarodowej – podkreślali zgodnie uczestnicy spotkania. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy, bo każdy, nawet najmniejszy sukces naszych mieszkańców to także sukces całej społeczności lokalnej.

Zdjęcie z przedstawicielami Zarządu Powiatu Tarnowskiego w starostwie

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.