dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Pierwsza sesja Rady Powiatu Tarnowskiego VII kadencji 2024 - 2029

Sesja RPT - nowy składPodczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VII kadencji 2024 – 2029 nowo wybrani radni złożyli ślubowania. Wybrali przewodniczącego, którym został Paweł Smoleń (pełnił tę funkcję również w dwóch poprzednich kadencjach). Wiceprzewodniczącymi będą Ewa Kubisztal i Irena Kusion.

Sesję rozpoczął radny senior Józef Gądek, który następnie przekazał prowadzenie obrad wybranemu przewodniczącemu. - Będę się starał sprawnie prowadzić obrady, jak to było w poprzednich kadencjach i wsłuchiwać w głos wszystkich radnych – zapewnił Paweł Smoleń.

Obrady I sesji prowadzi Józef Gądek

Wybrano ponadto przewodniczących komisji stałych Rady Powiatu. Pracami Komisji Planowania i Budżetu pokieruje Józef Gądek. Przewodniczącym Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Porządku Publicznego został Przemysław Skruch, Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Zbigniew Gotfryd, a Rozwoju, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Tomasz Schabowski. Natomiast na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrany został Marek Zwolenik.

Rada powiatu w pełnym składzie pozuje przed budynkiem starostwa

Fot. Paweł Topolski