dzisiaj jest: 27 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Programy Unii Europejskiej

baner fepr rp m ueefs

Powiat Tarnowski otrzymał dofinansowanie w ramach Grantu 1 w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020 na zakup sprzętu komputerowego.

W ramach projektu wsparcie mogą otrzymać Licea Ogólnokształcące. Projektem grantowym zgodnie ze złożonymi wnioskami do Powiatu zostanie objęte Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie, Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.

Celem projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach (z wyłączeniem szkół branżowych, techników oraz szkół dla dorosłych i szkół policealnych) poprzez wyposażenie tych szkół w narzędzia do nauki zdalnej, w związku z zagrożeniem i skutkami pandemii COVID-19. Projekt zakłada zakup wyposażenia szkoły w narzędzia do nauki zdalnej w zakresie:

• LO Tuchów (laptop i 2 x telewizor),
  • LO w ZSOiZ Ciężkowice (3 x komputer All in One. 2 x tablet graficzny),
  • LO w ZSOiZ Gromnik (2 x monitor interaktywny),
  • LO w ZSLiT Wojnicz (10 x komputer stacjonarny),
  • LO w ZSP Zakliczyn (3 x komputer stacjonarny, oprogramowanie).

Wartość projektu to 74 999,00 zł, wartość zakupionego sprzętu dla 1 szkoły nie może przekroczyć kwoty 25 000,00 zł. Projekt jest w 100% dofinansowany, w tym z Unii Europejskiej - 85% i Budżetu Państwa - 15%.

Plakat - Grant 1 w ramach "Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych"

Zgodnie z założeniami Grantu 1 „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” i zatwierdzonym budżetem Powiat Tarnowski dokonał zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania do Liceów Ogólnokształcących.
Ilość sprzętu komputerowego i oprogramowanie została określona na podstawie zapotrzebowania złożonego przez szkoły oraz możliwości zakupu sprzętu w związku z limitem finansowym, jaki obowiązywał powiat i szkoły na etapie składania wniosku.
Sprzęt komputerowy przekazano na wyposażenie Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie.