dzisiaj jest: 17 maja 2024 r.   ::    imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Zwalniam przed szkołą! Akcja Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie

zwalniam przed szkola mini3 września, wraz z pierwszym dzwonkiem, przed szkołami w Tarnowie oraz powiatach dąbrowskim i tarnowskim, pojawią się policjanci oraz uczniowie klas policyjnych. Kierowcom będą rozdawali ulotki z deklaracją: „Zwalniam przed szkołą!” i prośbą, by wozili je w samochodach i stosowali się do wydrukowanego na nich hasła-deklaracji.

Młodzież ubrana w uniformy, przypominające dawne szkolne dzwonki ze znakami tzw. Agatki, będzie przeprowadzała uczniów przez jezdnie.

W tym roku akcja szczególnie intensywnie prowadzona będzie na skrzyżowaniach w centrum Dąbrowy Tarnowskiej. Tamtejsza komenda powiatowa przystąpiła do – organizowanej od pięciu lat – akcji.

Bernard Karasiewicz, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego podkreśla, że co roku akcja będzie rozszerzana na kolejne powiaty.

- Nasze działania przekładają się wprost na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Chcemy nimi objąć jak największy teren naszego regionu – podkreśla. – Dzięki pomocy wielu osób, a przede wszystkim policji, możemy docierać do świadomości coraz większej liczby kierowców. Ważna jest też edukacja uczniów, którą prowadzimy nie tylko przy okazji tej akcji.

Akcja MORD i policji prowadzona jest od pięciu lat. Patronują jej posłanka Urszula Augustyn i wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.

W tych miejscach akcja „Zwalniam przed szkołą” będzie prowadzona w dniu rozpoczęcia roku szkolnego – 3 września 2012:

1. Dąbrowa Tarnowska (ul. Grunwaldzka i Berka Joselewicza)
  2. Smęgorzów (droga krajowa nr 73)
  3. Gromnik
  4. Tarnów (skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. Długiej, ul. Sitki, ul. Krzyska, skrzyżowanie ul. Romanowicza i Nowy Świat)
  5. Koszyce Małe (droga powiatowa)
  6. Koszyce Wielkie (droga powiatowa)
  7. Tarnowiec (droga wojewódzka)
  8. Poręba Radlna (droga wojewódzka)
  9. Zgłobice (droga krajowa nr 4)