dzisiaj jest: 17 maja 2024 r.   ::    imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Wszystko o ZIP-ie na konsultacjach w Starostwie Powiatowym

logo nfz zipStarostwo Powiatowe w Tarnowie włączając się w akcję promocyjną nowego serwisu dla ubezpieczonych pacjentów - Zintegrowany Informator Pacjenta, zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Powiatu Tarnowskiego do bezpłatnego zarejestrowania się w serwisie internetowym - ZIP. W związku z tym 22 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie będą dyżurować pracownicy Małopolskiego Oddziału NFZ, którzy będą zachęcać i pomagać wszystkim chętnym do rejestracji w ZIP-ie.

W dniu 22 sierpnia br. w godzinach 9.00-15.00 na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie ul. Narutowicza 38 (pokój nr 11), funkcjonować będzie specjalne stanowisko obsługiwane przez pracowników Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy zainteresowanym osobom będą umożliwiać zarejestrowanie się w ZIP-ie.

Aby uzyskać dostęp do serwisu wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym.

Zintegrowany Informator Pacjenta skupia w jednym miejscu ważne dla każdego ubezpieczonego informacje na temat zasad udzielania świadczeń, praw pacjenta, kolejek do poradni, miejscach udzielania świadczeń w Małopolsce i kraju. Mając dostęp do ZIP-u użytkownik będzie mógł sprawdzić swój status ubezpieczenia, aktualne deklaracje do lekarza i pielęgniarki POZ, historię udzielanych mu od 2008 roku świadczeń, ordynowanych recept, wniosków na zaopatrzenie ortopedyczne i do uzdrowisk. Użytkownicy otrzymają również dostęp do informacji o kosztach udzielanych świadczeń sfinansowanych przez NFZ.