dzisiaj jest: 17 maja 2024 r.   ::    imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

W najbliższy weekend Radłów stolicą Powiatu Tarnowskiego

dozynki 2013 4 miniNiezwykle atrakcyjnie zapowiada się najbliższy, a zarazem ostatni pełny wakacyjny weekend sierpnia w Radłowie. W sobotę odbędą się tam IX Dni Radłowa, natomiast w niedzielę - XV, jubileuszowe Dożynki Powiatu Tarnowskiego. Sobotnią imprezę zwieńczy koncert zespołu De Mono, zaś gwiazdą tegorocznych dożynek powiatowych jest zespół Bubliczki. Do uczestnictwa w obrzędach

i atrakcjach dożynkowych zapraszają mieszkańców Powiatu Tarnowskiego Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Karciński oraz Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Uroczysta Msza Święta dożynkowa rozpocznie się o godzinie 13.00 w radłowskim kościele parafialnym. Obrzędy dożynkowe zostały zaplanowane na godzinę 14.30. W programie dożynek przewidziane zostały również rozstrzygnięcia konkursów: „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej” oraz „Najlepszy Ogród Ziemi Radłowskiej”.

dozynki 2013
W godzinach od 16.00 do 17.30 odbędą się gminny i powiatowy przegląd wieńców dożynkowych. Główne atrakcje muzyczne i taneczne rozpoczną się od godziny 18.30 występem zespołu tanecznego „Zumba”, po którym nastąpi finał konkursu karaoke, koncert zespołu „Fan Fire” oraz występ gwiazdy wieczoru - zespołu Bubliczki. Dożynkową zabawę zakończy pokaz sztucznych ogni.

dozynki 2013 3
Starosta Tarnowski Roman Łucarz podkreśla, iż Dożynki Powiatowe to przede wszystkim święto plonów i święto rolników. Zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców ziemi tarnowskiej. My tutaj znamy cenę oraz wartość pracy na roli. Nasz Papież Jan Paweł II na naszych tarnowskich Falklandach tłumaczył nam, że rolnictwo to przecież chleb, z którego żyje człowiek. I wszystkim nam leży na sercu, aby tego chleba nie brakowało nikomu w naszej Ojczyźnie. Dlatego jesteśmy winni wdzięczność naszym rolnikom, którzy dbają, aby nam nie zabrakło chleba - dodaje Starosta.

W sobotę poprzedzającą dożynki Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka zaprasza mieszkańców Radłowa i Powiatu Tarnowskiego do uczestnictwa w IX Dniach Radłowa. Niewątpliwą atrakcją tej imprezy jest występ popularnego i cenionego zespołu De Mono.
dozynki 2013 2