dzisiaj jest: 10 maja 2024 r.   ::    imieniny: Antonina, Izydor, Antoni

W Starostwie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

powiatowy zespol zarzadzania kryzysowego pazdziernik 2013 mini28 października br. odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tarnowskiego pod przewodnictwem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. Tematem posiedzenia było przygotowanie powiatowych służb, inspekcji, straży oraz powiatowych jednostek organizacyjnych do funkcjonowania w ekstremalnych warunkach zimowych.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich i Powiatowego Zarządu Dróg omówili przygotowanie do zimowego utrzymania dróg szczególnie pod względem standardów utrzymywania przejezdności na ich poszczególnych odcinkach oraz wykonawców, którzy za to odpowiadają. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Leszek Łątka zaapelował do właścicieli firm, którzy zajmują się przewozem osób o to aby wyposażyli szczególnie busy w opony, które pozwolą na bezpieczne wykonywanie transportu osób.

powiatowy zespol zarzadzania kryzysowego pazdziernik 2013 1
Bardzo częste są bowiem przypadki, kiedy busy jadą na zużytych oponach, które praktycznie pozbawione są bieżnika. Poprosił również obecnego na posiedzeniu Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie Roberta Biernata, aby policja sprawdzając trakcie kontroli ogólny stan techniczny autobusów i busów, a także zwróciła większą uwagę na stan ogumienia w tych pojazdach.

powiatowy zespol zarzadzania kryzysowego pazdziernik 2013 2
Starosta Tarnowski zaapelował do właścicieli nieruchomości, przed którymi znajdują się chodniki, aby również je odśnieżyli ułatwiając pieszym bezpieczne przejście. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Michalina Nadczuk zwróciła uwagę właścicielom obiektom wielkopowierzchniowych na obowiązek usuwania śniegu zalegającego na konstrukcjach dachowych.

powiatowy zespol zarzadzania kryzysowego pazdziernik 2013 3
Mieszkańcy, którzy do ogrzewania pomieszczeń używają piecyków gazowych powinni zwrócić uwagę na ich sprawność oraz szczelność przewodów kominowych, tak aby uniknąć zatrucia czadem. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup czujników, które pozwolą na uniknięcie zaczadzenia.

Straż Pożarna, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe otrzymali informatory od zarządców dróg z wykazem oraz numerami telefonów osób odpowiedzialnych za ich zimowe utrzymanie.