dzisiaj jest: 13 maja 2024 r.   ::    imieniny: Gloria, Robert, Serwacy

Więcej możliwości dla niepełnosprawnych

warszaty terapii zajecowiej wieksze miniWarsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ulicy Hodowlanej 6 w Tarnowie otwiera kolejną pracownię dla niepełnosprawnych mieszkańców Tarnowa i regionu. Będzie to pracownia upominków artystycznych.

Decyzją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie Fundacja REPI, która prowadzi Warsztat będzie mogła zwiększyć atrakcyjność tego miejsca zarówno dla obecnych uczestników jak i dla osób niepełnosprawnych ubiegających się o przyjęcie do Warsztatu. - Kandydaci na uczestników zawsze pytają o ofertę Warsztatu - mówi kierownik Tomasz Eliasz Wardzała i dodaje - nowa pracownia niewątpliwie przyczyni się do podniesienia standardu placówki, pozwoli na wprowadzenie nowych form i metod terapii, a poprzez element nowości stanie się czynnikiem zapobiegającym monotonii.

warsztaty terapii zajeciowej wieksze 1
Celem pracowni upominków artystycznych jest poprawa zdolności manualnych oraz wydajności pracy uczestników, nauka kreatywnego myślenia, nauka modernizacji przedmiotów (nadawania im nowego charakteru), zdobycie wiedzy w zakresie nowych, mniej znanych dziedzin sztuki, poznanie nowych form i metod produkcji, nauka łączenia wielu technik, nauka oceny i odpowiedzialności za wykonywaną pracę, udział w sprzedaży wytworzonych przedmiotów oraz nauka pracy samodzielnej i grupowej.

warsztaty terapii zajeciowej wieksze 2
Psycholog Małgorzata Mośny dodaje - pracownia upominków artystycznych będzie atrakcyjna dla uczestników ponieważ zdobyte tam umiejętności będą mogli wykorzystać w życiu codziennym poza Warsztatem. Jej walorem będzie też duża różnorodność wykonywanych prac przy wykorzystaniu bogactwa technik. Produkcja zostanie dostosowana do zmieniających się pór roku, świąt, imienin, a każda praca powstała na zamówienie uwzględniała będzie indywidualne oczekiwania odbiorcy.

warsztaty terapii zajeciowej wieksze 3
Powołanie do życia nowej pracowni będzie wiązało się z zatrudnieniem nowego pracownika. Warsztat czeka na oferty od osób, które ukończyły terapię zajęciową lub pedagogikę specjalną. Warunkiem koniecznym jest posiadanie zdolności plastycznych, duża kreatywność oraz przedstawienie na rozmowie kwalifikacyjnej pomysłów i wzorów konkretnych prac. - Bardzo ważne jest, aby pracownik umiał też obserwować podopiecznych
i sporządzać wymagane dokumenty - mówi Tomasz Wardzała. Podania o przyjęcie do pracy można wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztat przy ulicy Hodowlanej prowadzi bezpłatnie bogatą w fortę i atrakcyjne zajęcia w dobrze wyposażonych pracowniach grupowej terapii zajęciowej oraz psychologicznej, logopedycznej i rehabilitacji ruchowej. Organizuje wyjścia na basen, halę sportową, wycieczki, ogniska, imprezy integracyjne, wizyty w różnych instytucjach, zawody sportowe, konferencje, wydaje książki. Uczestnikami placówki mogą być osoby niepełnosprawne intelektualnie, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności ze wskazaniem do warsztatu terapii zajęciowej. Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 14 627 35 03 i na stronie www.wtzjp2.pl.