dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Nowy most w Szerzynach

nowy most w szerzynach miniW Szerzynach uroczyście otwarto nowy most w ciągu drogi powiatowej Siepietnica - Lubaszowa. Jego budowa kosztowała prawie 1,4 mln zł, a połowa tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Transportu.

Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „GODROM”, które najpierw rozebrało stary, drewniany most, a następnie przystąpiło do wznoszenia nowego obiektu. Pomyślano także o chodnikach dla pieszych, które wyłożone zostały kostką betonową, zabezpieczono również brzegi potoku.

nowy most w szerzynach 1
Wójt Szerzyn Stanisław Kmiecik nie ukrywał zadowolenia, że w jego gminie zlikwidowano kolejne - jak powiedział - „wąskie gardło”, bo trzy lata temu również w Szerzynach, na tej samej drodze, oddano do użytku nowy most. - Była to trudna inwestycja, bo wymagała zamknięcia drogi na jakiś czas, ale wszystko spokojnie przebiegało - mówił Wójt.

nowy most w szerzynach 2
Starosta Tarnowski Roman Łucarz wyznał, że decyzja o budowie nowego mostu w Szerzynach zapadła na początku roku w ostatniej chwili. - Planowana do remontu droga w Lubczy nie uzyskała unijnego dofinansowania i zdecydowaliśmy, że występujemy o pieniądze na most, gdyż był gotowy projekt - stwierdził. - Dzisiaj cieszymy się z nowego, bezpiecznego obiektu.

nowy most w szerzynach 3
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Wacław Sychta dziękował Romanowi Łucarzowi, że zaraz po wyborze na Starostę podjął temat budowy mostu w Szerzynach. - Ważne, że była przygotowała dokumentacja - twierdził. - Oby jak najszybciej, tak jak kiedyś znikły drogi żwirowe na rzecz asfaltowych, tak teraz nie było już żadnego mostu drewnianego w powiecie.

nowy most w szerzynach 4
nowy most w szerzynach 5