dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

W Starostwie wręczono Medale za Zasługi dla Obronności Kraju

medale obronnosc 2014 miniW Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych Medali za Zasługi dla Obronności Kraju rodzicom, którzy mieli trzech lub więcej synów w wojsku. Ceremonii dekoracji medalami dokonał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie ppłk Zbigniew Skurnowicz. Gratulacje odznaczonym rodzicom złożyli również Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz pogratulował odznaczonym i podziękował za przybycie do Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

medale obronnosc 2014 2
Dziś składamy Państwu - tym rodzicom z terenu Powiatu Tarnowskiego, którzy mieli trzech lub więcej synów w Wojsku Polskim, podziękowania, wyrazy wdzięczności oraz szacunku za wzorowe wychowanie synów, którzy służąc w Wojsku Polskim, dali przykład obywatelskiej postawy, przywiązania do Ojczyzny, jak również przyczynili się do umacniania największej wartości narodu, jaką jest suwerenne państwo
- powiedział Starosta Tarnowski.

medale obronnosc 2014 3
Starosta i Wicestarosta Tarnowski wręczyli także odznaczonym dyplomy gratulacyjne oraz symboliczne róże.

medale obronnosc 2014 4
W uroczystości uczestniczyli również Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wójt Gminy Pleśna Zbigniew Burnat, Burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska oraz Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

medale obronnosc 2014 5
W stosownym rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej, dotyczącym zasad i trybu przyznawania Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju zapisane zostało, iż przyznaje się go między innymi, w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy. Wszyscy odznaczeni w Starostwie Powiatowym otrzymali drugi - srebrny stopień tego Medalu.

medale obronnosc 2014 6
W dniu 28 stycznia w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymały następujące osoby:

- z Gminy Gromnik: Państwo Regina i Stanisław Kiełtyka, Państwo Władysława i Stanisław Kras;
- z Gminy Pleśna: Państwo Lucyna i Eugeniusz Bieleńscy, Państwo Helena i Stanisław Rozwadowscy;
- z Gminy Szerzyny: Państwo Zofia i Jan Zbylut;
- z Gminy Zakliczyn: Pani Zofia Górska, Pani Wiktoria Sacha;
- z Gminy Skrzyszów: Pani Maria Kusek.

medale obronnosc 2014 7
medale obronnosc 2014 9