dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Zagrali ku czci Kardynała Wyszyńskiego

turniej w grabnie mini30 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie odbył się IX Halowy Turniej Piłki Nożnej ku Czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod Patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. W bieżącym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba drużyn.

W sumie w turnieju uczestniczyło dziewięć drużyn z Grabna i okolicy oraz gościnnie juniorzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „Prymus” w Grabnie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie, Janusz Kuboń - nauczyciel wychowania fizycznego oraz Paweł Smoleń - Radny Powiatu Tarnowskiego.

turniej w grabnie 1
Coraz większa popularność turnieju w Gminie Wojnicz sprawiła, że hala sportowa w Grabnie pękała w szwach, wypełniona przez licznie zgromadzoną publiczność. Bezpośrednio przed turniejem miała miejsce miła uroczystość przekazania elektronicznej tablicy do wyświetlania wyników, której fundatorem była firma Bruk-Bet.

turniej w grabnie 2

Do wszystkich uczestników został odczytany list od Starosty Romana Łucarza, który nie mógł osobiście przybyć na to wydarzenie. - Turniej, w którym Państwo uczestniczycie to nie tylko sportowa rywalizacja, ale i również refleksja nad najnowszą historią Polski, w kontekście roli jaką odegrał w niej Kardynał Stefan Wyszyński - zwrócił się do uczestników turniejowych zmagań Starosta Tarnowski.

turniej w grabnie 3
Zwycięzcami turnieju została drużyna rodziców, która w finale 4:3 pokonała drużynę młodzieży. Trzecie miejsce zdobyła drużyna ministrantów, a czwarte Temalika Bruk-Bet Nieciecza. Turniej zakończyło uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które w imieniu Starosty Tarnowskiego wręczył Radny Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

turniej w grabnie 4
Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju. Równocześnie zapraszają w przyszłym roku na X - jubileuszowy turniej.

turniej w grabnie 5