dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Zagrają o puchar Starosty Tarnowskiego

turniej pilkarski o puchar starosty mini1 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu odbędzie się I Turniej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Starosty Tarnowskiego, w którym weźmie osiem drużyn z terenu Gminy Wojnicz. Organizatorami tego wydarzenia sportowego są: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, LKS Grabno oraz ZSLiT w Wojniczu.

Z inicjatywą organizacji rozgrywek wyszedł Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który uznał, iż również przez sport należy zachęcać uczniów, absolwentów gimnazjów, do kontynuacji nauki w szkołach, których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe.

W turnieju weźmie udział 8 ośmioosobowych drużyn z terenu Gminy Wojnicz. Swój udział potwierdziły wszystkie zaproszone drużyny tj.: Uczniowskie Kluby Sportowe z Wojnicza, Grabna, Wielkiej Wsi, Olszyn, Biadolin Radłowskich, oraz drużyny z Więckowic, i drugie drużyny z Grabna i Wojnicza. Dzięki uprzejmości i pomocy ponad 20 sponsorów, dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. W programie uwzględniono także również niespodzianki dla kibiców: mecz rodzice - policjanci, losowanie nagród rzeczowych. Początek rozgrywek o godzinie 13.00.

- Piłka nożna jest niezwykle atrakcyjną i widowiskową dyscypliną sportu, i to zarówno dla uczestników rozgrywek, jak i widzów oraz kibiców. W związku z tym zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wypełnienia sobotniego czasu wspólnym kibicowaniem drużynom i zawodnikom, biorącym udział w turnieju. Na pewno nie zabraknie emocji - mówi organizator rozgrywek, Radny Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Wszystko po to, aby popularyzować aktywny i zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży, a także zapoznać uczniów gimnazjów z naszą, powiatową bazą sportową, jak również z warunkami, z jakich mogliby korzystać po wyborze dalszego kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej w Wojniczu - dodaje Paweł Smoleń.

turniej pilkarski o puchar starosty