dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Małopolska skarbówka pomaga podatnikom w centrach handlowych

logo admin podatkowaMałopolska administracja podatkowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Podatników. W marcu i kwietniu pracownicy fiskusa będą czekać na osoby zainteresowane w kilkunastu centrach handlowych w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu i kilku innych miastach Małopolski. Na miejscu pomogą wypełnić e-zeznanie podatkowe i od razu wysłać je przez internet bezpośrednio do właściwego urzędu skarbowego.

Jesteśmy nowoczesną administracją nastawioną na wygodę naszego klienta. Staramy się ułatwiać Podatnikom złożenie swojego rocznego zeznania podatkowego poprzez tworzenie stanowisk obsługi poza urzędami skarbowymi - stwierdza Tomasz Sokolnicki, Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie - wysłanie rocznego PIT-a przez internet to najłatwiejszy, najszybszy, a przy tym zupełnie darmowy sposób rozliczenia się z fiskusem - dodaje.

Na stanowiskach Punktów Pomocy Podatnikowi ciągły dyżur będą pełnili pracownicy małopolskich urzędów skarbowych. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, wyjaśnią zasady stosowania ulg podatkowych i odliczeń. Pomogą także wprowadzić PIT-a do komputera i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Punkty będą obsługiwać wszystkich Podatników, niezależnie od tego, w którym urzędzie skarbowym się rozliczają.

Wystarczy zabrać rozliczenia PIT-11 jakie otrzymaliśmy od pracodawców, ewentualnie inne dokumenty świadczące o uzyskanych przez nas w 2013 roku dochodach. Jeśli chcemy korzystać z ulg to warto zabrać też potwierdzenie dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest by mieć przy sobie zeszłorocznego PIT-a (z dochodami za 2012 rok) - będzie on bowiem potrzebny dla celów identyfikacji tożsamości w systemie komputerowym Ministerstwa Finansów.

Z pomocą pracowników fiskusa bardzo szybko wypełnicie Państwo swoje e-zeznanie podatkowe - zachęca Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Krakowie - od razu na miejscu wyślemy je przez internet do urzędu. Otrzymacie Państwo także urzędowe potwierdzenie złożenia PIT-a - dodaje.

Uwaga! Urzędnicy w Punktach Pomocy Podatnikom nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej!

Punkty Pomocy Podatnikom zostaną zorganizowane w następujących tarnowskich centrach handlowych: Galeria Tarnovia (ul. Krakowska 149) - w dniach: 22 marca (sobota) i 29 marca (sobota); Galeria Gemini Park (ul. Nowodąbrowska 127) - w dniach: 8 kwietnia (wtorek), 11 kwietnia (piątek).

szpit