dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Wykazali się wiedzą z zakresu pierwszej pomocy

pierwsza pomoc ryglice 2014 miniZespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Majorka w Ryglicach zajął pierwsze miejsce w XVIII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbyły się 30 kwietnia br. w tarnowskim Parku Strzeleckim.

Najlepszą grupą z Powiatu Tarnowskiego okazała się młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, w skład której weszli: Edyta Paszkowska, Magdalena Kos, Paulina Chorąży, Anna Stańczyk, Mateusz Kamionka, Kamil Krzywoń. Opiekunem zespołu jest mgr inż. Janusz Szczęch Dyrektor Szkoły. W poprzednich latach uczniowie Zespołu Szkół w Ryglicach również byli liderami i zdobywali najwyższe miejsca.

pierwsza pomoc ryglice 2014 1
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, rozwiązując test, po którym przystąpili do części praktycznej. Podczas zawodów sprawdzono: ocenę sytuacji, zabezpieczenie miejsca wypadku, bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, pierwszą pomoc, a także pracę zespołową. Laureaci odebrali puchary z rąk Jerzego Kornausa Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

pierwsza pomoc ryglice 2014 3