dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

ZSOiZ w Gromniku ponownie liderem rankingu klas policyjnych w Polsce

gromnik najlepszy w pile 2014 miniDrużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odniosła kolejny sukces w bieżącym roku. W odbywającym się w Szkole Policji w Pile VI Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych pokonała 25 drużyn z całej Polski i uzyskała prestiżowy tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2014”. Ufundowany przez Komendanta Głównego Policji Państwowej puchar trafił do uczniów z Gromnika po raz trzeci.

W dwudniowych zmaganiach, po rozegraniu czterech finałowych konkurencji: strzelanie, test sprawności fizycznej, pierwsza pomoc przed medyczna, test wiedzy, o Gromniku znowu głośno w Polsce. W pokonanym polu uczniowie z Gromnika pozostawili między innymi szkoły z Katowic, Piły, Poznania i Słupska, które chwalą się patronatem Szkół Policyjnych i czerpią z tego wiele dodatkowych korzyści.

gromnik najlepszy w pile 2014
Szkoła z Gromnika , której patronuje komenda Miejska Policji w Tarnowie, szczycić się może wspaniałymi uczniami prowadzonymi przez profesjonalną kadrę co daje oczekiwane wyniki nie tylko w kształceniu policyjnym. Wspomnieć należy , że w roku 2014 dwa najważniejsze trofea trafiły do Gromnika, gdyż niedawno Ogólnopolską Olimpiadę Policyjną w Szczytnie wygrała Katarzyna Król, także uczennica ZSOiZ.

gromnik najlepszy w pile 2014 1
Efekty w postaci wymienionych wyżej sukcesów nie są przypadkowe. W Liceum realizowane są przedmioty przygotowujące do pracy w Policji a także prowadzone są zajęcia na strzelnicy i zajęcia z ratownictwa medycznego. Placówka dysponuje także jako jedyna w regionie warunkami umożliwiającymi przeprowadzenie profesjonalnego toru sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do pracy w Policji.

gromnik najlepszy w pile 2014 2
Szkołę z Gromnika reprezentowali podczas zawodów uczniowie: Sara Pypeć, Dawid Kurek, Szymon Bolek i Marcin Maciaś. Bezpośrednie przygotowania młodzieży nadzorowali nauczyciele Marek Dziuban i Grzegorz Nagel.