dzisiaj jest: 19 maja 2024 r.   ::    imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Na A4 obwodnicą można już ominąć Wojnicz i dojechać do Rzeszowa

obwodnica wojnicza miniNowa droga ułatwia dojazd do autostrady z pominięciem Tarnowa. Ponadto otwarty został brakujący fragment autostrady pomiędzy Tarnowem i Dębicą.

Dzięki obwodnicy Wojnicza i przejazdowi pod otwartym przez kolejarzy wiaduktem w Bogumiłowicach kierowcy jadąc między innymi od strony Nowego Sącza będą mogli szybko dojechać do krajowej czwórki, jak również do autostrady, całkowicie omijając Wojnicz.

obwodnica wojnicza 1
Dzięki nowej obwodnicy samochody, które codziennie przejeżdżały przez Wojnicz, kierując się do Nowego Sącza lub Dąbrowy Tarnowskiej, teraz będą mogły szybko i bezpiecznie ominąć centrum. Nowa droga będzie wygodnym połączeniem z węzłem autostradowym w Wierzchosławicach. Cała obwodnica mierzy w sumie 7 kilometrów. Otwarta obecnie jej część południowa posiada długość 4,7 km.

obwodnica wojnicza 2
Inwestycja kosztowała 50 mln zł, z czego 42 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE. Resztę wyłożył samorząd Województwa Małopolskiego.

obwodnica wojnicza 3
W symbolicznym przecięciu wstęgi, poprzedzającym otwarcie drogi do ruchu, uczestniczyli między innymi: Wicemarszałek Roman Ciepiela i Członek Zarządu Województwa Stanisław Sorys oraz Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

obwodnica wojnicza 4
Oddany do użytku odcinek autostrady A4 pomiędzy Tarnowem a Dębicą mierzy blisko 35 km.