dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Turniej Piłki Nożnej Gimnazjów o Puchar Starosty Tarnowskiego

wojnicz puchar starosty 2015 miniHala Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana pawła II w Wojniczu była miejscem finału Turnieju Piłki Nożnej Gimnazjów o Puchar Starosty Tarnowskiego. W rozgrywkach, po wywalczeniu awansu z turniejów półfinałowych, wzięło udział sześć reprezentacji szkół gimnazjalnych z terenu Powiatu Tarnowskiego.

W wyniku losowania zespoły trafiły do dwóch grup, z których po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, a drużyny z trzecich miejsc zmierzyły się w spotkaniu o 5 miejsce. Każdy mecz trwał 12 minut, a sędzią głównym był Michał Przydział.

W pierwszym półfinale Tuchów zdobywając dwie bramki w ostatniej minucie pokonał 2:0 Zakliczyn, a w drugim meczu na tym szczeblu rozgrywek Gromnik po bezbramkowym meczu zwyciężył z Olszynami 4:3 w dramatycznej serii rzutów karnych.

wojnicz puchar starosty 2015 3
Finał pomiędzy Tuchowem i Gromnikiem był powtórką meczu otwierającego turniej, kiedy to w starciu między tymi zespołami padł remis 1:1. W spotkaniu decydującym o końcowym zwycięstwie, Gromnik pewnie pokonał rywali z Tuchowa 5:2. Warto podkreślić, że cztery gole w finale zdobył Sebastian Nowak, który dzięki temu „rzutem na taśmę” zdobył tytuł Króla Strzelców. Natomiast Najlepszym Bramkarzem okazał się Bartłomiej Kuboń z Olszyn.

wojnicz puchar starosty 2015 1
Na turnieju obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Tarnowskiego: Roman Łucarz - Starosta Tarnowski, Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski, Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, który razem ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie i Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem tych rozgrywek. Nie zabrakło także gospodarzy w osobach Magdaleny Janus - Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Tadeusza Bąka - Burmistrza Miasta i Gminy Wojnicz.