dzisiaj jest: 18 maja 2024 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Nagroda Starosty Tarnowskiego dla młodego piłkarza z Wierzchosławic

wsparcie jakub kozdron miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz udzielił wsparcia młodemu zawodnikowi piłkarskiej drużyny Unii Tarnów, pochodzącemu z Wierzchosławic, Jakubowi Kuzdra. Jakub jest już reprezentantem kadry Polski do lat 19.

W kadrze Jakub gra na pozycji pomocnika. W kwietniu został powołany do reprezentacji Polski do lat 18 na turniej piłkarski Slovakia Cup. Z kolei w maju jako zawodnik kadry Polski do lat 19 uczestniczył w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Europy „UEFA Under - 19 Elite Round”, rozgrywanego w Bośni i Hercegowinie.

Swoją sportową karierę Jakub Kuzdra rozpoczął w LKS Jutrzenka Wierzchosławice. Obecnie jest zawodnikiem Unii Tarnów. Ponadto uczęszcza do Technikum nr 2 w CKZiU w Tarnowie o profilu logistyka.

wsparcie jakub kozdron 1
Inicjatorem wsparcia i przyznania nagrody finansowej Starosty Tarnowskiego dla Jakuba był Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Jacek Hudyma oraz Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne z Wierzchosławic.