dzisiaj jest: 17 maja 2024 r.   ::    imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Jeszcze o sukcesach naszych uczniów

sukcesy uczniow uzupelnienie miniMiniony rok szkolny obfitował w liczne sukcesy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblach wojewódzkim i ogólnopolskim.

3 czerwca uczennice drugiej klasy Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu brały udział w finale ogólnopolskiego konkursu „Upcyclingowy zawrót głowy”.

sukcesy uczniow uzupelnienie 1
Zadanie finałowe polegało na wystawieniu scenki obrazującej praktyczne wykorzystanie wcześniej wykonanego przez drużynę przedmiotu. Uczennice same zaprojektowały i wykonały sukienkę z odpadów wtórnych i ukazały jej praktyczne zastosowanie, zajmując ze swoją prezentacją drugie miejsce w konkursowych zmaganiach.

sukcesy uczniow uzupelnienie 2
Z kolei uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie im. T. Kościuszki Sylwia Kozyra z trzeciej klasy Technikum Handlowego otrzymała wyróżnienie w kategorii plastycznej na X Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim, którego finał odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, 12 czerwca bieżacego roku.

sukcesy uczniow uzupelnienie 3
Tę prestiżową nagrodę przyznano uczennicy radłowskiej szkoły za wykonanie dwóch prac plastycznych, ilustrujących wybrane utwory C. K. Norwida. Pierwszy rysunek nawiązywał do wiersza „Marionetki” i zapewnił Sylwii udział w finale Konkursu, razem z czternastoma uczestnikami z całego kraju, wyłonionymi spośród blisko 50 osób biorących udział w konkursie. Drugą pracę plastyczną należało wykonać już na miejscu, w ciągu trzech godzin. Tym razem Sylwia zilustrowała wiersz pt. „Do spółczesnych (Oda)".

sukcesy uczniow uzupelnienie 4
Sylwię do Konkursu przygotowywała nauczyciel języka polskiego Marzena Lechowicz-Liro.

sukcesy uczniow uzupelnienie 5
Honorowy patronat nad tą uroczystością objął Lubelski Kurator Oświaty, a patronat naukowy - Ośrodek Badań nad Twórczością Cypriana Norwida Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.