dzisiaj jest: 21 maja 2024 r.   ::    imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Są pieniądze na pomoc niepełnosprawnym

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie ma pieniądze na pomoc osobom niepełnosprawnym. Otrzymało właśnie 500 tys. zł na ten cel z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Czeka teraz na chętnych zainteresowanych składaniem wniosków!

- Niepełnosprawni lub ich opiekunowie mogą się starać się np. o pieniądze na zakup sprzętu ortopedycznego, pobyt na turnusach rehabilitacyjnych oraz likwidowanie barier w komunikowaniu się. W tym ostatnim przypadku dotyczy to głównie niewidomych oraz słabo widzących, którzy mogą kupić sobie np. komputer, fax czy telefax - podkreśla Wiesława Iwaniec.

Dyrektor PCPR w Tarnowie dodaje, że w przypadku niewykorzystania środków przyznanych przez PFRON, trzeba będzie je zwrócić. - Dlatego chociaż czasu jest niewiele (do końca 2006 roku) liczymy na zainteresowanie ze strony mieszkańców powiatu tarnowskiego - podkreśla.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie mieści się przy ulicy Narutowicza 38 w Tarnowie (budynek Starostwa Powiatowego, III piętro). Informacji na temat możliwości otrzymania dofinansowania z PFRON można uzyskać osobiście od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, bądź telefonując pod numer 0-14 6316 374 bądź 6316 375.