dzisiaj jest: 17 maja 2024 r.   ::    imieniny: Weronika, Sławomir, Brunon

Na drogach powiatu tarnowskiego wiele się dzieje

W gabinecie starosty zapadaja ważne decyzje dotyczące omawinych projektów drogowychTeraz powody do zadowolenia mają mieszkańcy Łowczowa. To w tej miejscowości powiat realizuje niezmiernie ważne zadanie drogowe. Niespełna tydzień temu rozpoczęły się tam prace przygotowawcze - inwestycja była długo wyczekiwana przez mieszkańców.

Na wspólnym spotkaniu, które było okazją do podziękowania za skutecznie złożony wniosek, a także zapoznaniem się z harmonogramem prac uczestniczyli: starosta tarnowski Roman Łucarz, członkowie zarządu: Tomasz Stelmach, Mariusz Tyrka oraz Bogdan Płachno, z-ca dyrektora ds. Technicznych Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie z/s w Zgłobicach Stanisław Pyzdek. Nie zabrakło również gospodarza tego terenu - sołtysa Łowczowa Stanisława Krupy.
- Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy Łowczowa doczekają się remontu drogi. Jak widzimy, Łowczów to miejscowość o gęstej zabudowie, którą zamieszkuje bardzo dużo osób, rodzin z małymi dziećmi, którzy na piechotę przemieszczają się do pobliskiego przedszkola i szkoły. Panuje tu także duży ruch samochodowy - podsumował sołtys tej miejscowości Stanisław Krupa. Przyznał, że zakres prac zaplanowanych do wykonania na drodze jest imponujący.

Spotkanie było także okazja do podziękowań zarządowi powiatu za skuteczne przygotowanie wnisków

- To duża inwestycja na kwotę ponad miliona złotych, z czego 80 procent to dofinansowanie z rządowych pieniędzy. Pozostałe 20 procent po połowie przekażą samorządy powiatu tarnowskiego i gminy Tuchów. Zmodernizowany ma zostać odcinek o długości blisko 2 km. Oprócz chodnika i drogi powstaną również zjazdy i odwodnienie. Dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób podróżujących przez Łowczów.

Jak zauważa Stanisław Pyzdek, z-ca dyrektora ds. Technicznych Powiatowego Zarządu Dróg w Tarnowie z/s w Zgłobicach na terenie powiatu będzie realizowana kolejna ważna inwestycja drogowa. - Kolejny odcinek komfortowej drogi pojawi się na mapie powiatu, tym samym poprawi się bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Niebawem będą realizowane dalsze inwestycje drogowe. Warto podkreślić, że powiat w ciągu ostatnich kilku lat pozyskał bardzo duże środki na infrastrukturę drogową. Chciałbym podziękować staroście, zarządowi i parlamentarzystom, że tak mocno wspierają inwestycje drogowe, które poprawiają bezpieczeństwo w naszym regionie.

Zarówno starosta tarnowski Roman Łucarz jak i członkowie zarządu: Tomasz Stelmach, Mariusz Tyrka i Bogdan Płachno dodali, że to kolejna wspólna inwestycja ze środków powiatu, gminy i polskiego rządu. - Łowczów nie tylko zyska na estetyce, ale dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców.